EliteBook 840

XXI wiek jest szczególnym okresem rozwoju technologicznego, w którym to istotnym narzędziem pracy są laptopy. To właśnie one wykorzystywane są w praktycznie każdych biurach, zaś w rękach przedsiębiorcy stanowią nieocenione narzędzie pracy. Jednakże duży wybór tego typu sprzętu w sklepach sprawił, że zakup urządzenia skrojonego wedle naszych oczekiwań może okazać się sporym wyzwaniem. Na przeciw temu wychodzi laptop HP EliteBook 840, który jest wybornym sprzętem typowo biznesowym (o czym także tutaj). Na co warto w jego przypadku zwrócić uwagę?

Ponadprzeciętna wydajność

Pierwszym elementem, który rzuca się od razu w oczy jest ponadprzeciętna wydajność laptopa. Za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest przede wszystkim wydajny model procesor. W tym przypadku mamy do czynienia z modelem Intel Core i7 7500U. Model ten posiada dwa fizyczne rdzenie, których taktowanie podczas obciążenia może wynieść nawet 3,5 GHz. To dobry wynik, który pozwala bezproblemowo obsługiwać urządzenie. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest energooszczędność laptopa, który jest w stanie wytrzymać bardzo długi okres bez konieczności ładowania.

Kolejnym z komponentów typowo wydajnościowych jest oczywiście pamięć RAM. W urządzeniu HP EliteBook 840 nie mogło zabraknąć tradycyjnie 8 GB pamięci RAM. W modelu tym zastosowano szybkie kości DDR4, których taktowanie nominalne to 2133 MHz. Dodatkowo podzespół ten może zostać w przyszłości rozszerzony dzięki wolnemu bankowi.

Inne elementy

Innymi elementami, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej jest chociażby dostęp do szybkiego dysku SSD, którego maksymalna pojemność może wynosić 512 GB. Ponadto laptop może pochwalić się matrycą matową o przekątnej 14,1 cala. Generuje on obraz w rozdzielczości FULL HD, zaś samo odwzorowanie barw, ich nasycenie oraz ostrość są bez zarzutu.

Ogromnym plusem dla urządzenia jest dostęp do wiele złącz dzięki czemu podłączenie kilku sprzętów zewnętrznych nie będzie żadnym wyzwaniem. Laptop HP EliteBook 840 jest także idealnie skomponowanym urządzeniem pod kątem wizualnym.

Obraz StockSnap z Pixabay