HP ProBook 440

Laptopy biznesowe cieszą się szczególną popularnością w owych właśnie kręgach (o czym także tutaj). Nic dziwnego jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że laptopy stanowią nieodłączny element pracy każdego przedsiębiorcy, a także stanowią narzędzie podczas zajęć typowo biurowych. Istotną rolę odgrywa jednak sam dobór sprzętu, który należy dokładnie przemyśleć. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na początku należy spojrzeć na podzespoły jakie znajdują się wewnątrz urządzenia. To właśnie one determinują to z jakiej klasy urządzeniem mamy do czynienia. Spojrzeć należy więc w głównej mierze na model procesora- jego ilość rdzeni oraz taktowanie zegara oraz pamięć operacyjną RAM– tutaj istotną rolę odgrywa głównie ilość oraz rodzaj zastosowanych kości.

Ponadto oprócz aspektów typowo wydajnościowych zwrócić uwagę należy również na elementy użytkowe takie jak matryca, dodatkowy dysk SSD, ilość złącz czy czas pracy na baterii. To pozwala między innymi zwiększyć wygodę pracy oraz jej efektywność co jest niezwykle ważne w każdej pracy.

Wybór laptopa

Dobrym przykładem urządzenia, które idealnie sprawuje się w biznesie i jednocześnie wpisuje się w wyżej pokazany schemat jest laptop HP ProBook 440. W pierwszej kolejności należy przedstawić jego walory wydajnościowe.

Na pokładzie urządzenia możemy odnaleźć procesor z serii Intel Core i5 8265U. Jednostka ta cechuje się dostępem do czterech fizycznych rdzeni, których taktowanie może osiągnąć wartość nawet 3,9 GHz. Takie zestawienie daje naprawdę zadowalające efekty w postaci wysokiej wydajności, a co za tym idzie możliwości podejmowania bardziej skomplikowanych zadań.

Ponadto w laptopie HP ProBook 440 odnajdziemy 8 GB pamięci RAM taktowanej na 2400 MHz. Ilość pamięci może zostać rozszerzona dzięki dodatkowemu bankowi na kość. Maksymalnie mogą to być 32 GB pamięci operacyjnej. Dobre połączenie procesora oraz kości RAM daje świetne rezultaty jeśli mowa o kulturze pracy.

HP ProBook 440 posiada ponadto matrycę o przekątnej 14 cali, która generuje obraz w rozdzielczości FULL HD. Istotnym punktem jest także dysk SSD usprawniający wykonywanie wszelakich prac.

Obraz rawpixel z Pixabay