ProBook 450

Laptopy biznesowe to zdecydowanie urządzenia, które stanowią nieodzowny element każdej firmy, a są przy tym niezastąpionym narzędziem pracy (więcej). Nie można się dziwić, jeśli weźmiemy pod lupę możliwości takiego sprzętu. Jednak sam dobór laptopa również ma duże znaczenie pod kątem efektywności pracy oraz jej komfortu. Na jakie elementy trzeba więc zwrócić uwagę podczas kupna urządzenia?

Jaki sprzęt wybrać?

Po pierwsze najwięcej uwagi należy poświęcać kluczowemu aspektowi jakim jest wydajność. To właśnie od tego zależeć będą możliwości techniczne laptopa, a co za tym idzie zadowolenie użytkownika z bezproblemowej obsługi urządzenia. Podzespoły znajdujące się wewnątrz laptopa determinują to z jakiej klasy urządzeniem mamy do czynienia.

Procesor jest najistotniejszym z komponentów, który jest sercem całego zestawu i to w głównej mierze od niego zależeć będzie dostępna moc obliczeniowa. Szukając wydajnego modelu procesora warto celować w taki, który będzie posiadać przynajmniej cztery rdzenie, których taktowanie będzie w graniach 3-3,5 GHz.

Po drugie spojrzeć należy na pamięć operacyjną RAM, której rolą jest przechowywanie aktualnie uruchomionych programów, jak i samego systemu operacyjnego. Nie należy dopuszczać do sytuacji gdy ilość pamięci będzie mniejsza niż 8 GB. Może to skutkować znacznymi spadkami wydajności. Kolejnym elementem jest dobór rodzajów pamięci. Najnowsze z nich czyli DDR4 są najwydajniejsze, ale jednocześnie znacznie droższe niż nieco starsze kości DDR3, które nadal poprawnie się spisują.

Wybór modelu laptopa

Wybór modelu laptopa może być sporym wyzwaniem gdy weźmiemy pod uwagę szeroki dostęp do owych urządzeń. Jedną z ciekawszych propozycji jest laptop ProBook 450 (https://www.laphard.pl/pl/c/ProBook-450-G6/167). Urządzenie wyposażone zostało w procesor z serii Intel Core i5 6200U, który jest dobrym wyborem zarówno pod kątem wydajnościowym, jak i energooszczędnym. Sprzęt domyślnie posiada 8 GB szybkich pamięci RAM typu DDR4, które taktowane są wartością 2133 MHz.

HP ProBook 450 jak na urządzenie biznesowe przystało prezentuje się bardzo dobrze wizualnie- jest elegancki, a wszelkie elementy dobrze spasowane.

Obraz meminsito z Pixabay